Блондинките принадлежат към групата жени, които трябва да отдават голямо значение на грижата за косата си. Естествено светлата коса е най-крехка и податлива на увреждане. Следователно, това е най-голямото предизвикателство, когато става въпрос за рутинна грижа. Как да поддържаме русата коса красива и здрава? Отговорът е в косата ви.
Опознаването на структурата и характеристиката на русата коса е приоритет. Трябва да знаете разликата между естествено светла и тъмна коса. Това е единственият начин да съответствате на ефективната рутинна грижа. Следователно отговорът на въпроса – как да се сдобиете с невероятна руса коса – е: опознайте я по-добре.
Русата коса се получава от малко количество естествен пигмент (меланин). Изчислено е, че над 26% от населението има различни разнообразни светли коси. Интересното е, че броят на естествените блондинки намалява, тъй като те се определят от рецесивните гени. Какво означава? Генът, който отговаря за наследяването на русата коса, е по-слаб. Децата на руса жена и мъж с кестенява коса вероятно ще имат тъмна коса. Ето защо хората с естествена светла коса трябва да направят всичко възможно, за да я подобрят и да определят своята уникалност сред боядисаните и изрусени прически.
Естествената руса коса изглежда зашеметяващо, при условие че има достатъчно хидратация и хранителни вещества. За съжаление, този нюанс на косата има няколко недостатъка, които трябва да запомните в ежедневната грижа за косата.
Тъй като вече знаем характеристиките на русата коса, време е да преминем към начините за определяне на нейната красота. Как да се грижим за русите прически? Естествената грижа за косата е най-важна; подобно на други типове коса, русите кичури обичат съставките, идващи от природата. Има ли още нещо, което трябва да запомните?
Пет заповеди в грижата за русата коса:
Грижата за русата коса се фокусира основно върху защитата от вредни фактори. Тъй като е крехка и чувствителна, не трябва да я излагате на процедури, които могат да разрушат деликатната й структура. Съветваме ви да не се боядисвате, но ако все пак се насочите към това, намерете професионалист, който едновременно ще оцвети и укрепи косата ви. Боядисването на руса коса може да доведе до сухота. Топлинното оформяне може да бъде също толкова вредно. Например изправяне – популярно сред русите момичета, които го използват като неуспешна корекция за къдрави и непокорни кичури.
В заключение, топлината и химикалите съставляват лошите и вредни фактори за русата коса. Но има и още. Трябва да избягвате утежняващи продукти за грижа и силно пречистващи шампоани. Много стилизиращи продукти, спрейове, маски без измиване и т.н. могат да утежнят косата ви, премахвайки обема. Третирането на русите коси със силна почистваща козметика е бърз начин за лишаване на косата от естествената водно-липидна бариера. Пластмасовите, метални аксесоари, които хващат косата, също са врагове на блондинките.
Шампоан с нежно почистващи и естествени съставки е най-добрият избор за този тип коса. Изберете шампоани, които премахват излишния себум и замърсяванията, както и не премахват защитния липиден слой (което води до изключително сухи кичури). Това е същата причина, поради която не трябва да миете косата по-често от всеки два или три дни. Леките овлажняващи балсами ще ви помогнат да поддържате косата хидратирана. Използването на масло на русата коса при всяко измиване обаче работи най-добре тук.
Сушенето на руса коса със сешоар е друг етап, в който нежността е от значение. Оставянето на косата да изсъхне естествено е най-доброто решение, но ако трябва да изсушите със сешоар, настройте хладния въздушен поток. Преди да изсушите със сешоар, трябва леко да подсушите косата с кърпа, без да търкате прекалено силно. Докато разресвате русата коса, трябва да използвате прибори, които са направени от естествен косъм. Ако имате проблеми с разплитането на кичурите, по-добре вземете изглаждащ продукт или леко масло за коса. Дърпането по време на четкане не е добро; можете да отслабите космените фоликули по този начин, предизвиквайки изтъняване и накъсване.
Преди всичко грижата за русата коса трябва да има за цел непрекъсната хидратация в комбинация с регенерация. Тъй като този тип коса често е слаба и без вода, продуктите с много хидратиращи и укрепващи вещества ще бъдат полезни. Изпробвайте леки балсами или продукти с отмиване, които работят чудесно за руса коса, затваряйки порите за гладкост. Маслата за коса обаче се оказват далеч по-добри.
Третирането с масло на русата коса е начин за нейното подхранване, укрепване и защита от увреждащите фактори. Ако изберете правилните масла за вашата порьозност на косата, те ще осигурят топлинна защита и ще намалят вредното въздействие на UV радиацията. Те укрепват естествения липиден слой, така че косата губи по-малко от основната вода. Важното е, че маслата действат отвътре и върху повърхността на косата, без да утежняват. Те могат да възстановят косата и луковиците, както и да стимулират растежа.
Правилните масла за руса коса включват много омега-3 или омега-6 киселини, напр. Масло от гроздови семки, лешниково масло, кайсиево масло, масло от сладък бадем, масло от авокадо, масло от ленено семе, масло от вечерна иглика, царевично масло, масло от малина. Техните най-добри пропорции за светла коса, смесени с допълнителни съставки (напр. кератин) могат да бъдат намерени в Nanoil за коса с голяма порьозност. Не забравяйте, че русата коса може да има по-ниска порьозност. В този случай изберете една от другите две версии на маслото за коса Nanoil. Съответствието с индивидуалните нужди на косата е от значение!
Коментари: #0